Nábytek do ložnice: Dá se na něm ušetřit?

Zařizovat novou ložnici není snadný úkol. Abychom se dobře vyspali, musíme se v ní cítit příjemně a mít správnou matraci. Na druhou stranu musíme také zohlednit praktickou část a pořídit nábytek do ložnice, který bude dobře vypadat a mít dostatek úložného prostoru. Není totiž nic horšího, než když musíte přemýšlet, co kam dáte, aby se to vešlo! Jak se tedy s takovýmto úkolem vypořádat?

Jak pořídit kvalitný a levný nábytek do ložnice?

Jak vybrat nábytek do ložnice

1. Postel a matrace

Základem všeho je dobrá postel a kvalitní matrace. Začněte s tím. Platí, že čím větší postel je, tím je to lepší. Pro jednotlivce doporučujeme šířku minimálně 90 cm. Podobné je to i s manželskou postelí, prodávají se rozměry 140 cm, 160 cm a 180 cm. Rozměr 140 je opravdu hraniční, proto  doporučujeme vybírat postele alespoň od 160 cm.

Po výběru postele následuje složitější proces – výběr matrace. Matrací existuje celá řada druhů a typů, proto doporučujeme článek Jak správně vybrat matraci a ušetřit, ve kterém jsou popsané nejoblíbenější druhy matrací a usnadní vám výběr. Pokud chcete ušetřit, určitě hledejte akce na matrace 1+1 zdarma, o kterých se více dozvíte právě v článku.

2. Výběr nábytku

Postel s matrací je konečně doma a můžeme začít vybírat nábytek do ložnice. Teď je ta správná chvíle, kdy vzít do ruky metr a zjistit, kolik místa máte, po nákupu postele, ještě k dispozici. Základní přehled o tom, kolik máte místa, byste měli mít samozřejmě už před výběrem postele, ale záměrně to píšeme až teď, abyste se při jejím výběru tolik neomezovali.

Jakmile víte, kolik prostoru zbývá, můžete začít přemýšlet o tom, co za nábytek do ložnice pořídíte. Největším kusem nábytku je skříň. Jestli vám to prostor jen trochu umožňuje, pořiďte si skříň co největší, abyste měli dostatek prostoru na oblečení. Jestliže tolik prostoru nemáte, řešením mohou být i úložné prostory, kam můžete například v létě schovat zimní oblečení.

Jako třešničky na dortu už pak stačí vybrat jen komody, které se hodí na menší prádlo a noční stolky.

3. A teď to dát dohromady!

Když si objednáte zboží z internetu, jen málokdy se stane, že by někdo přijel a nábytek vám smontoval. Taková služba buď vůbec není k dispozici, nebo si za ní pěkně přilatíte. Takže pokud nemáte nějakého dobrého známého, sestavování nábytku zůstane většinou na vás.

Doporučujeme si na něj vyčlenit dostatek času a nikdy nábytek nemontovat o samotě, ale minimálně ve dvou. Obzvlášť u větších kusů nábytku je často třeba, aby vám někdo něco podržel nebo přizvedl. A zapomínat bychom neměli ani na bezpečnost.

TIP: Přečtěte si také Jak ušetřit na rekonstrukci koupelny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *