Mobilní klimatizace: Jak na ní ušetřit?

Máte rádi léto? Někdo ano, někdo dává přednost zimě, ale obojí má své pro a proti. V létě se všichni těšíme na koupání a opalování na plážích, ale když sedíme doma, nebo v kanceláři, teplé počasí proklínáme. Řešením na tento problém jsou mobilní klimatizace, ale jak vybrat tu správnou a neprohloupit?

Jak na mobilní klimatizace?

Jak na mobilní klimatizace

Stanovte si rozpočet

Mobilní klimatizace se pohybují v cenách zhruba od 10 000 Kč, levnější se vlastně ani nevyplatí kupovat. Proto je důležité si stanovit rozpočet, kolik jste ochotni za klimatizaci utratit. Naše doporučení je rozpočet zhruba 15 000 Kč. Za takovou částku už koupíte mobilní klimatizaci, která dokáže zpříjemnit pobyt v jakkoli velké místnosti a dlouho vám vydrží.

Prohlédněte si nabídku

Mobilní klimatizace se dělí na jednodílné a dvojdílné, abyste získali lepší představu, jaký je mezi nimi rozdíl, můžete se podívat na video. Pokud máte rozpočet na koupi klimatizace pod 30 000 Kč, vybírejte z jednodílných mobilních klimatizací. Jednodílné mobilní klimatizace mají sice menší výkon a horký vzduch musíte vyvádět ven otvorem (například oknem), ale na běžné užívání jsou naprosto dostačující.

Jakou značku vybrat?

Další důležitá otázka v procesu vybírání klimatizace. Určitě doporučujeme si na internetu pročíst recenze a udělat si vlastní názor. Naše doporučení padá na mobilní klimatizace Olimpia Splendid a Remko. Jedná se výrobky, které mají tradici a patří v oboru ke špičce.

Proč je mobilní výhodnější než klasická klimatizace?

Nebudeme vám tu nalhávat, že je mobilní klimatizace ráj na zemi a klasická naprosté zlo. Je to u nich stejné, jako s létem a zimou – každá mince má dvě strany. U mobilní klimatizace je však velkou výhodou její snadná instalace a manipulace. Můžete ji spustit například v obývacím pokoji a těsně před tím, než půjdete spát, ji přenést do ložnice. Naopak problémem může být vývod teplého vzduchu. Né vždy je v místnosti vhodně umístěný otvor.

Klasická klimatizace má lepší výkon a díky tomu i větší účinnost, ale k její instalaci jsou často třeba stavební úpravy, je nákladnější a jakmile ji necháte udělat v jedné místnosti, už ji nepřesunete. Jakou možnost si vyberete, už je jen na vás!

TIP: Přečtěte si také článek Jak přežít horko nejen v domě, kde jsou popsané tipy a triky, jak zvládnout i to nejbláznivější počasí.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *