4 levné trendy v koupelně

V současné době se vše rychle mění a výjimkou nejsou ani oblasti, které by nás vůbec nenapadly. Jednou z nich může být i naše koupelna. Jak tedy vypadají 4 nové trendy v koupelně, které nás nezruinují?

4 levné trendy v koupelně

Trendy v koupelně

1. Prostor

Obrázek výše je sice extrém, ale obecně platí, že se mezi nejnovější trendy v koupelně řadí prostor a jednoduchost. Vtipné je, že ať je koupelna jakkoliv velká, vždy platíte za vybavení stejnou částku. Rekonstrukce koupelny se tak vůbec nemusí tak prodražit. Horší to samozřejmě je, pokud bydlíte v paneláku, ale ani tam to není neřešitelný problém.

2. Sprcha má přednost

4 trendy v koupelně - sprcha

Vana už je minulostí. V poslední době nabývá na popularitě sprchování. Moderní koupelny mají většinou vanu i sprchový kout, ale pokud vás trápí prostor a chcete si občas užít teplou koupel, můžete využít vanové zástěny.

Když si zvolíte jen sprchový kout, doporučujeme ho buď vyzdít a k němu zakoupit sprchové dveře do niky nebo moderní čtvercový. Klasické čvrtkruhové sprchové boxy jsou sice stále oblíbené, ale moc modernosti a trendovosti v nich nehledejte.

TIP: Přečtěte si také jak zjistit, jaký rozpočet budete potřebovat na rekonstrukci koupelny

3. Kombinace vany a sprchového koutu

Kombinace vany a sprchového koutu je asi největším trendem v moderních koupelnách. Možná si říkáte, že to u vaší koupelny není možné kvůli rozměrům, ale pokud si najdete šikovného řemeslníka, který vás vyjde daleko levněji než firma, není tak složité společně najít řešení.

Nejnovější trendy v koupelně

Vana i sprchový kout se samozřejmě podepíšou na celkovém rozpočtu, ale náš názor je, že je to investice, která za to jednoznačně stojí.

Jestliže se raději sprchujete a vanu si dáte jednou za měsíc, máte dvě možnosti. Buď zvolíte vanu a k ní vanovou zástěnu, o které jsme psali v předchozím bodě. Nebo na vanu zanevřete a budete mít jen sprchový kout.

Obojí má své pro a proti. Sprchový kout je při sprchování pohodlnější, ale na napuštění vany můžete zapomenout. Vana kloubí obě možnosti, ale sprchování v ní nemusí být tak příjemné, jako v koutu.

4. Závěsná toaleta

Další trend, který je čím dal častěji vidět, je závěsná toaleta. Možná je to trochu směšné, ale fakt je ten, že moderní závěsné toalety vypadají opravdu daleko lépe než ty klasické. Pokud vás zaujala tato možnost, přečtěte si článek Proč zvolit závěsné WC a předstěnový systém.

TIP: Přečtěte si také kde hledat levné vybavení do koupelny

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *