4 tipy jak ušetřit peníze

Jak ušetřit peníze? To je otázka, na kterou se ptá celá řada lidí. Ceny jdou postupně nahoru a ať už vyděláváme jakékoliv množství prostředků, ušetřené peníze se vždycky hodí a dají se investovat do něčeho smysluplnějšího, než do běžných nákladů. Pojďme se tedy podívat na 4 tipy jak ušetřit peníze.

4 tipy jak ušetřit peníze

Jak ušetřit peníze

TIP: Přečtěte si také pěkný článek o tom jak ušetřit při běžných nákupech

1. Jídlo

Největší prostor pro úsporu financí, je samozřejmě jídlo. Měsíčně za něj utrácíme značnou část rodinného rozpočtu a proto je třeba mu věnovat pozornost. Doporučujeme si stáhnout některou z mobilních aplikací, na kontrolu výdajů, do vašeho chytrého telefonu a jeden měsíc si zaznamenávat výdaje za jídlo. Po měsíci sami uvidíte, kde máte prostor na jídle ušetřit. Obvykle to může být časté stravování v restauracích, neefektivní nakupování a utrácení za potraviny, které reálně ani nepotřebujeme.

Doporučujeme si také přečíst článek s 5 konkrétními tipy jak ušetřit na jídle.

2. Domácí mazlíčci

Většina majitelů pejsků, kočiček a jiných domácích mazlíků, už si bez nich život ani nedokáže představit. Je to přirozené a náš tip určitě nevede k tomu, abyste se jich zbavolali, to proboha ne! Pravda je ale taková, že i domácí mazlíci stojí peníze. A i tady se dá ušetřit, jen je důležité, abyste setřili na správných místech, které nepoškodí zdraví vašeho miláčka. Proto jsme sepsali článek Jak dopřávat mazlíkům a šetřit peníze.

3. Populárně nepopulární rekonstrukce koupelny

Každý chceme mít koupelnu zařízenou podle sebe a aby také ne! Trávíme v ní spoustu času a proto je důležité, aby se nám líbila a zároveň byla praktická. Proto jsme sepsali 4 levné trendy v koupelně , kde popisujeme současné moderní trendy a zároveň v něm i najdete, jak na rekonstrukci ušetřit.

4. Vybavení ložnice

V případě, že posloucháme doporučení lékařů a spíme 8 hodin denně, trávíme v ložnici třetinu svého života. A to je ještě víc, než v koupelně, kterou zmiňujeme v předchozím bodě. Takže hezké vybavení ložnice a kvalitní matrace jsou prostě nutností. Jak na nich ušetřit a zároveň dostat kvalitní produkty, popisujeme v článku Nábytek do ložnice: Dá se na něm ušetřit?.

Shrnutí

Pokud využijete všechny zdroje a budete dodržovat principy, které uvádějí, jste schopni ušetřit i desítky tisíc korun ročně. Takovou částku můžete využít jakkoliv, můžete ji investovat nebo třeba jet na dovolenou.

TIP: Přečtěte si také jak přežít horko díky mobilní klimatizaci.