Jak dopřávat mazlíčkům a šetřit peníze

Máte doma domácího mazlíčka, kterému plníte všechno, co mu na očích vidíte? Nejste sami, známe to z vlastní zkušenosti. Odolat roztomilému výrazu našeho pejska je téměr nemožné. Proto jsme dlouho přemýšleli, jak mu dopřát vše, co potřebuje a zároveň ušetřit a nemí prázdné kapsy.

Jak ušetřit – na co jsme přišli?

Jak dopřávat mazlíčkům a ušetřit

1. Kvalita na prvním místě

Nejhorší cestou, jakou můžete jít, je snažit se ušetřit na krmivu. Levné granule, nebo servírování lidského jídla,  vede jen k tomu, že organismus vašeho mazlíčka nebude fungovat tak, jak má. U pejsků se to většinou pozná tak, že jsou unavení, mají nekvalitní srst a problémy se zuby.

Víme to z vlastní zkušenosti, když jsme našemu pejsovi začali kupovat granule pro psy Brit, které nám doporučil veterinář, hned měl více energie, hlaďoučkou srst a na jídlo se neuvěřitelně těšil.

2. Pozor na hračky a doplňky

Možná to tak působí, ale váš mazlíček nepotřebuje 10 hraček, 3 pelíšky a 7 různých misek. Bohatě mu stačí dvě nebo tři hračky, kterými mohou být věci, které si najde sám někde po domácnosti (náš miluje ponožky) a nemusíte je vůbec kupovat. Jeden pelíšek venku, jeden uvnitř a dvě misky (jedna na vodu a jedna na granule). Často se nám totiž stává, že se utrhneme ze řetězu a nakupujeme všechno možné, co někde vidíme. Výsledek je jen ten, že si s tím nakonec stejně nikdo nehraje a válí se to někde v komoře.

3. Nakupujte vše na jednom místě

Obojek koupím ve zverimexu v ulici, granule objednám a krásný pelech mají ve vedlejším městě, tam musím dojet. Nic takového! Takovéhle nákupy vás stojí zbytečné peníze a neuvěřitelné množství času a energie. Lepší je nakoupit vše na jednom místě. Ušetříte čas, peníze a hlavně stres, který je s komplikovaným nákupem spojený.

Nám se nejvíce osvědčil internet, konkrétně stránka Fajnzvířátka.cz. Mají tam úplně všechno od granulí, přes hračky, až po pelechy a kosmetiku. Objednávku nám dovezou domů a poštovné je nad 999 Kč zdarma.

4. Věrností programy

Ať už nakupujete kdekoliv, dívejte se po věrnostních programech. Celou řadu věcí kupujeme mazlíčkům pravidelně, takže je škoda jich nevyužít. Náš oblíbený obchod Fajnzvířátka.czvěrnostní program, u kterého si za každých 10 bodů můžete odečíst 200 Kč z nákupu. Jeden bod získáte za každých utracených 500 Kč. Není to sice žádná závratná částka, ročně ušetříte maximálně pár tisíc. Ale kde je najdete?

Shrnutí

Svému mazlíčkovi dál dopřávejte, ale dělejte to chytře, aby vás to nestálo o nic víc, než je nutné. Stačí se držet zásad, které jsme popsali výše a můžete ušetřit peníze i čas.

TIP: Využít můžete i portál Plnápeněženka.cz a ušetřit se dá také na nábytku do ložnice.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *